Dája KLÍMOVÁ

jóga pro střední věk, jóga pro teenagery

Jsem maminkou dvou dětí, zajímám se o alternativní směry v pedagogice (M. Montessori, Waldorf, Zážitková pedagogika, Začít spolu, Enviromentální pedagogika, Intuitivní pedagogika apod.). Vystudovala jsem Učitelství pro I. stupeň a Speciální pedagogiku. Děti mám na domácím vzdělávání a neustále se vzdělávám a děti jsou mi stálou a každodenní inspirací. Dělám různé semináře, týkající se alternativní pedagogiky a vědecké oblasti, jsem lektorkou vědeckých kroužků pro děti od 4 - 12 let. Při této každodenní práci ráda relaxuji a cvičím jógu pomalu denně, abych si udržela vlastní klid a pohodu jak fyzickou, psychickou a duševní. Před dvěma lety jsem se setkala s hormonální jógou, se kterou mám velmi příjemné a výborné zkušenosti v období hormonálních změn - v přechodu.

Nabízím jógu při hormonálních změnách - při přechodu, při hormonální antikoncepci, ale i ženám, které chtějí vnímat své tělo zevnitř a pracovat se svojí vnitřní součástí, aby tělo neobtěžovalo. A ráda bych předala i své osobní poznatky jak jsou naše nohy, kyčle a ramena propojena a jak problém v jedné části, můžeme ovlivnit cvičením jiné části vlastního těla. Tuto jógu cvičím již 2 roky a mám s ní výborné zkušenosti, jedná se o jemnou jógu. 

Dále nabízím jógu pro teenagery (detaily naleznete v sekci Kurzy), dětskou jógu pro předškolní děti (3-6 let), ale i děti na I. a II. stupni. Jóga pro teenagery předtavuje protažení problémových partií zad, nohou a uvědomění si vlastního já a umění být sám se sebou. Dětskou jógu vedu na základě cvičení p. Nešpora (např. příběhy se zvířátky, které děti tak milují). 

Jógu cvičím asi 13 let, kdy jsem začínala "Jógou v denním životě", která mě provedla těhotenstvím obou dětí a nyní cvičím pravidelně pro své zdraví.  Ve svých vědeckých kroužcích a projektových hodinách cvičím na uvolnění s dětmi dětskou jógu, kdy se pomocí zklidnění a hravou formou můžeme vydat dál a soustředit svou pozornost správným směrem. 

>> zpět na LEKTORKY