Petra Thomas

Klasická hatha jóga

Jmenuji se Petra Thomas a jsem zakladatelkou Yogadwary. Moje cesta učitele Isha Hatha jógy začala "nepřízní osudu". Žila jsem v německém Hamburku takzvaný "dokonalý život". Rozvíjející se kariéra, dlouhodobý vztah, krásný byt a dovolené v exotice.  Jednoho rána jsem začala být extrémně unavená, nejen fyzicky, ale i psychicky. Syndrom vyhoření, deprese. Byla jsem hluboce nešťastná, ale nechápala jsem proč…

Život má své vlastní způsoby, jak nás přinutit se zastavit a nastavit nám své zrcadlo. Mě přinutil. Tvrdě. Když jsem dopadla na dno, otevřela jsem konečně znovu své oči i srdce. Naše logická mysl může být trvale přeměněna pouze jedním způsobem, na základě vlastní zkušenosti. A tak jsem se rozhodla opustit svůj dokonalý život a vydala se do Indie studovat jógu.

Když jsem začala šestiměsíční intenzivní učitelský kurs Hatha jógy v jihoindickém ašrámu, neměla jsem tušení, že se tím můj život změní navždy. Moje fyzické a psychické zdraví se rapidně zlepšilo, a stejně tak se změnil i můj postoj vůči lidem, situacím a životu samotnému. Po kurzu jsem zůstala několik měsíců jako dobrovolník v ašrámu. Později jsem cestovala po Indii, do které jsem se zamilovala.

Hatha jóga není záležitostí protahování těla, jak bývá na Západě často pochopeno. Je to starodávná věda sloužící k vnitřní transformaci. Je to návod, jak se dotknout života na jiné, hlubší úrovni. Nepřečetla jsem si to v knížkách ani jsem to neviděla na youtube. Vím to, protože kráčím po její cestě. Vím to na základě své vlastní zkušenosti.

>> zpět na LEKTORKY