Japonská terapie JIN SHIN JYUTSU

Tatsuya Saeki

Telefon: 605 308 770 | E-mail: info@jinshin.cz | Stránky: www.jinshin.cz

Od října 2018 bude Tatsuya působit v krásném zázemí na Svaté (adresu naleznete na jeho stránkách).

S čím může pomoci terapie JIN SHIN JYUTSU

Jin Shin Jyutsu je alternativní umění léčby a samoléčby psychických i somatických problémů, nemocí a nekomfortních stavů těla, ducha či mysli. Pochází z Japonska, ale svou přízeň a uplatnění nachází paradoxně více v Americe a v Evropě.

Jin Shin Jyutsu funguje na principu uvolňování zablokovaných energetických bodů v těle, kudy nemůže pak energie volně proudit a způsobuje napětí, nemoci a bolest. Toto uvolňování provádí terapeut jemným přikládáním dlaní na energetické body (tzv. zámky). A čeká na obnovení pulsu (a jeho správné podoby – směru, rytmu atd.) v každém dotčeném bodě. Klient při terapii leží na zádech, obvykle na masážním lehátku, oblečený a zažívá zpravidla hlubokou relaxaci.

Terapie Jin Shin Jyutsu pomáhá s odstraněním akutní bolesti, i dlouhodobých zdravotních problémů, pomáhá zlepšovat i průběh těžkých nemocí (např. Jin Shin Jyutsu terapie jako oficiální doplňková léčba onkologických pacientů v Markey Cancer Centre ve Velké Británii).

Osobně mám zkušenost, že mí klienti zažívají hlubokou relaxaci, při které později dochází automaticky k otevření některých zablokovaných obsahů nevědomí, otevírají se nové cesty i ve vztazích. Běžnou zkušeností je okamžitá úleva od bolesti např. v bederní oblasti, krční páteře. Několik mých klientek, které přišly s problémem otěhotnění, jsou dnes maminkami. 

Terapie Jin Shin Jyutsu nabízí i možnost samoléčby. Mí klienti tedy dostávají na závěr terapie doporučení, jak si mohou pomoci sami, na jaké body se zaměřit a jak postupovat.

Podstata úspěchu terapie Jin Shin Jyutsu nespočívá v úrovni terapeutických technik nebo schopnosti dobře diagnostikovat. Terapeut Jin Shin Jyutsu není ten, kdo způsobuje léčivý, uvolňující účinek, ale je pouze tím, kdo napomáhá se znovu napojit na nekonečný zdroj energie v každém člověku. Přičemž nečerpá ze svého osobního zdroje energie. A tudíž terapeut jen zprostředkovává léčebný proces a tedy neusiluje o klientovo vyléčení vůlí či osobními ambicemi.

Mé „nalezení“ Jin Shin Jyutsu

Proto, abych našel Jin Shin Jyutsu, jsem se musel vlastně odstěhovat z Japonska, kde vzniklo. A objevil jsem ho až zde v Evropě, kde mi o něm nejprve řekla moje žena a mě natolik zaujalo, že jsem se rozjel na první týdenní seminář nejprve do Rakouska a pak následovalo mnoho dalších v Německu, Belgii, Švýcarsku. Získal jsem certifikát Jin Shin Jyutsu, ale věnuji se mu i nadále a navštěvuji již specializované kurzy alespoň jednou do roka.

Mou cestu z Japonska do Čech podnítila velká láska ke své nastávající ženě. Ze dne na den jsem opustil komfort, který jsem měl doma v Japonsku coby trenér bojových umění. Začal jsem v Praze v roce 2009 vlastně od nuly, neuměl jsem se dorozumět jinak než japonsky. Věnoval jsem se tedy na začátku intenzivně studiu angličtiny a češtiny a rozdýchával pochmurné únorové dny na pražském Smíchově. Trvalo to nakonec víc než rok, než se mi podařilo otevřít první lekce bojového umění shinkarate, což byla vize, ke které jsem se upínal. Dnes mé kurzy navštěvuje zhruba 20 lidí. Jin Shin Jyutsu ke mně přišlo kolem roku 2014, nejprve jsem ho studoval a praktikoval podle jediné publikace následovníka Jin Shin Jyutsu v Japonsku pana Kató. Jin Shin Jyutsu používám na sobě praktický každý den, teprve pak následovaly semináře po Evropě.

Jin Shin Jyutsu v mém životě hraje velkou roli, doplňuje moje pojetí bojového umění, učí mě o důležitosti dechu a energetické práce, což začleňuji také do cvičení. Je to skvělý pomocník kdekoli, protože funguje jako taková přenosná lékárnička, ovšem se skutečně účinnými léky.

Pro zájemce o bojové umění: navštivte také mé stránky www.shinkarate-czech.com.

Od podzimu 2018 nabízím své lekce pro děti i dospělé také na Berounsku.

 

 

 

CENÍK

Vstupní diagnostika a celková terapie  90 min. 800,- Kč
Běžná následná terapie 60 min. 600,- Kč

 

V YOGAWAY poskytuji terapii Jin Shin Jyutsu pravidelně ve středu. Jinak též na osobní adrese, kterou najdete na www.jinshin.cz.

Těším se na vás!