Klasické i netradiční masáže

Soňa Burdová

Telefon:  739 471 492  |  E-mail:  sonaburdova1@gmail.com

Po úspěšném absolvování mateřské dovolené jsem přemýšlela o tom, že bych konečně mohla začít dělat práci, která by mi dávala smysl. Napadlo mě, že bych se mohla věnovat masážím. Nevěděla jsem, co mi nová cesta přinese, za zkoušku to ale přece stálo. Rozhodla jsem se projít základním masérským kurzem v Praze ve Studiu Leny u Lenky Schön Navrátilové. Nové poznatky mě nadchly a já věděla, že jsem se opravdu vydala správným směrem. V průběhu dalších let následovaly ještě další kurzy, kdy jsem si doplňovala vzdělání a těšila se z osvojování nových masážních technik,ze kterých jsem si mimochodem oblíbila vysoce relaxační Havajskou masáž Lomi-Lomi (ve volném překladu „Laskavé ruce“). Největší odměnou pro mě byli mí noví klienti, ze kterých se postupem času stali moji stálí zákazníci. Budu se tedy těšit i na vás a věřím, že vám návštěva u mě uleví od nepříjemných svalových bolestí, přivede do psychické pohody a užijete si příjemný relax. 

KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž je vynikající prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady, pohody, povzbuzení energie a zotavení svalstva. Osvěžuje tělo i mysl a lze si tak díky ní nejen efektivně odpočinout, ale také dosáhnout o poznání vyšší výkonnosti během dne. Při klasické masáži jsou vyvolávány psychické i fyzické změny a tím pocit souznění těla a mysli.Klasická masáž je zároveň považována za vynikající léčebný postup, vhodný nejen jako prostředek v boji proti stresu a napětí, ale také proti vznikajícím traumatům a nemocem.

Účinky klasické masáže

Jeden z hlavních účinků klasické masáže je uvolnění napjatého svalstva.Pravidelným promasírováním těla a nejvíce namáhaných partií je možné předcházet vážným zdravotním problémům, které způsobuje zanedbávání potřeb vlastního pohybového aparátu. Například lidé trpící bolestmi hlavy si neuvědomují, že příčinou jejich strádání nemusí být neurologický problém, ale jen zablokovaná páteř či ztuhlá šíje. Přitom stačí jen trocha pravidelné péče a bolestí se lze dlouhodobě zbavit.

Zacílením masáže na konkrétní místo lze odstranit také mnohé další nedostatky, ať už jsou způsobené úrazem, zvýšenou fyzickou zátěží či naopak sedavým zaměstnáním. Klasickou masáž ocení například ženy v boji s přebytečnými kily a projevy stárnutí pokožky. Masírováním se totiž prokrvuje podkožní vazivo, čímž se vizuálně zpomaluje stárnutí pleti a zabraňuje se tak předčasné tvorbě vrásek. Působení klasické masáže na podkožní vazivo zároveň urychluje metabolismus, takže je "spáleno" až o desítky procent více tuku, než v klidovém stavu bez masáže.

Klasická masáž pro sportovce

Jak známo, že ve sportu je klasická masáž více než potřebným doplňkem tréninku. Během náročné fyzické zátěže se ve svalech hromadí kyselina mléčná, což způsobuje, že se namožená místa vyznačují vysokou bolestivostí. Pro rychlejší zotavení svalstva se doporučuje rozmasírování bolavých partií a nejlépe dvoudenní odpočinek. Masáží se kyselina mléčná odplavuje a sval rychleji regeneruje.

Ať už se jedná o rekonvalescenci po úrazu, boj proti celulitidě nebo jen o touhu zregenerovat vlastní tělo a mysl, klasická masáž je příjemným řešením všech civilizačních neduhů. Pocit znovuzrození a nabití nové energie po kvalitní masáži zkrátka nic nenahradí.

HAVAJSKÁ MASÁŽ

Havajská masáž Lomi Lomi pochází z Havajských ostrovů, využívá nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů. Je velice účinná a přitom maximálně relaxační.

Exotická havajská procedura je nazývaná perlou mezi masážemi. Luxusní masáž Lomi Lomi znamená v překladu "Laskavé ruce" a je založena na podpoře vyrovnaného fyzična i duševna. Zaměřuje se tedy na fyzickou i duševní pohodu masírovaného. Původně byla tato masáž prováděna jen mezi vrchností, sezení trvalo i čtyři dny a vycházelo z tradic učení Huna.

Havajská masáž Lomi Lomi poskytuje stimulaci pro krevní oběh a celkový lymfatický systém, hluboce harmonizuje tělo i duši, odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí, uvolňuje bolestivá kloubní spojení a napomáhá maximální detoxikaci organismu.

Nechte se unést do světa odpočinku a relaxace za zvuků relaxační hudby a doteků. Při masáži se nejčastěji používá kokosový olej.

Účinky havajské masáže Lomi Lomi:

  • stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
  • relaxuje a harmonizuje

BREUSSOVA MASÁŽ

Je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů.

Breussova masáž je pomocná diagnostická technika a masážní metoda, která uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. Páteř je po masáži  zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy.

Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu.

Úspěšně se také používá jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře.

Provádí se třezalkovým olejem, který výborně vyživuje ploténky.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY

Horké lávové kameny mají schopnost svaly uvolňovat a „vytáhnout“ z nich bolest a negativní energii. Když kameny postupem času chladnou, nahradí je léčitel-masér dalšími, horkými. Terapie s horkými kameny je známá u mayské i čínské kultury již přes 5000 let.

Velmi příjemná je metoda kombinující masáž lávovými kameny a účinek esenciálních, masážních olejů. Pro zvýšení efektu je používáno exotických aromatických olejů, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění. Báječně si odpočinete a ještě dlouho po masáži budete cítit teplo z oblázků. Málokterá masáž dokáže navodit takové pocity jako právě masáž horkými kameny. K této masáži se využívá lávových kamenů, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují některé anionty kovů, přispívající k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v našem těle.

UŠNÍ A TĚLOVÉ SVÍCE

Zbavte se jednoduchou, příjemnou a přesto účinnou přírodní cestou mnoha bolestí, neduhů a energetických bloků pomocí očistné tělové nebo ušní svíce.

Očistné tělové svíce vás dokáží zbavit mnoha bolestí pomocí komínového efektu, záměru, tepla, světla, ohně a vůně.
Tělové svíce působí na mnoha úrovních těla i duše. Pročišťují fyzické a emocionální tělo, harmonizují energetická centra a rozproudí stagnující energii. Tělové i ušní svíce jsou vyráběny z čisté bavlny a z kvalitního včelího vosku.

 

CENÍK

 KLASICKÁ SPORTOVNÍ A REKONDIČNÍ MASÁŽ    
 Záda a šíje  30 min.  250 Kč
 Záda a šíje  60 min.  490 Kč
 Dolní končetiny  50 min.  450 Kč
 Celotělová masáž  120 min.  990 Kč
 HAVAJSKÁ MASÁŽ LOMI LOMI    
 Celotělová masáž včetně obličeje  75-120 min.  750-1100 Kč
 BREUSSOVA MASÁŽ  60 min.  490 Kč
 MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY     
 Záda a šíje  60 min.  690 Kč
 Celotělová masáž  90 min.  1190 Kč
 APLIKACE UŠNÍ NEBO TĚLOVÉ SVÍCE  20 min.  80 Kč

 

  • Nabízím dárkové poukazy.
  • V případě zájmu si můžete před masáží vyzvednout a po masáži opět vrátit kartu opravňující k parkování v areálu Auto Masarik (za benzínovou stanicí u plotu podél řeky).