TČM, SHIATSU a léčba traumatu SE

Bc. Klára Pramenná

 • Tradiční čínská medicína 
 • Japonská masáž SHIATSU
 • Léčba traumatu Somatic experiencing
 • Fonoforéza

Telefon: 775 234 516, e-mail: cistypramen@email.cz

Stránky: www.cinskamedicinaberoun.webnode.cz


Ráda Vám poradím a pomohu s Vašimi zdravotními problémy i osobními výzvami, a společně tak najdeme pramen zdraví v každém z nás.

 • Jsem bakalářkou Humanitní vzdělanosti při FF UK.
 • Absolventkou Tradiční čínské medicíny a Tui-na masáží na Institutu TČM v Praze.
 • 3-letého výcviku Shiatsu na Darja Shiatsu school - tradiční japonská masáž pracující se systémem akupunkturních drah na základě teorie TČM.
 • Kurzu fonoforézy u Inge Schubert - tónová akupunktura.
 • Momentálně se účastním výcviku Somatic experiencing (SE), které je jedním z nejefektivnějších nástrojů na léčení traumatu.
 • Absolvovala jsem semináře Trauma ve vztazích a Trauma a závislosti u švýcarského terapeuta Andreho Jackometa.
 • Dále kurz Esenciálního léčení u významné duchovní osobnosti Gaia Mihaela Zipfa, při němž celé tělo i mysl relaxuje v bezpečném prostoru, nervový systém se harmonizuje a rozpouští se staré nevědomé vzorce, které nám bránily prožívat krásu a radost v právě přítomném okamžiku života.

TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA (TČM)

Poradenství – základem TČM je diagnostika pohovorem, z jazyka a pulzu. Následuje bylinná terapie, ovlivňování akupunkturních drah a bodů, čínská masáž Tui-na, zdravé stravování podle 5-ti elementů a principů TČM, psychosomatický přístup. TČM je vhodná při jakýchkoli psychických či fyzických potížích jako jsou např.: bolestivé stavy, dýchací, trávicí, urologické, kožní, gynekologické potíže či celkové poruchy např. imunity, únava, nespavost atd. Více o TČM naleznete zde.

JAPONSKÁ MASÁŽ SHIATSU

Harmonizuje psychickou i fyzickou rovnováhu v těle člověka a uvolňuje přirozené proudění Qi (životní síly), ovlivňuje akupunkturní dráhy a body podle principů TČM, podchycuje nerovnováhu ještě dříve než se projeví ve fyzické rovině v podobě nemoci, vylepšuje a preventivně udržuje zdraví.

FONOFORÉZA

Tónová akupunktura neboli fonoforéza je druh terapie, kdy se na akupunkturní body přikládají vibrační vidlice. Těmito vibračními vidlicemi tzv. ladičkami se jemně odbourávají blokády energetické, nervové i svalové. Fonoforéza může být velkým pomocníkem při léčbě bolavých zad, kloubů a migrén. Vibrace urychluje léčebný proces a nastolení energetické rovnováhy.

LÉČBA TRAUMATU SOMATIC EXPERIENCING (Somatické prožívání)

Jedná se o "jeden z nejefektivnějších nástrojů pro léčení traumatu dle Petera A. Levina PhD. vyučovaný po celém světě. Somatické prožívání není psychoterapeutická metoda, ale velmi specifická práce s tělem a nervovým systémem. Nabízí základní přístup k porozumění a zvládání následků šoku a traumatu."

Moje cesta

Láska k přírodě, k přirozenému životním stylu a touha po klidu a jednoduchosti mě jednoho dne odvedla z ruchu velkoměsta do malé vesničky nedaleko Berouna do bezprostřední blízkosti křivoklátských lesů. Kromě toho mě již od dětství přitahovalo duchovní sebezkoumání, které je spolu s přírodou mým zdrojem radosti a vyrovnanosti. Inspiraci jsem nalezla např. u manželů Tomášových, Ramany Maharšiho, Ekharta Tolleho, a v poslední době i u ženských učitelek jako je např. Matka Meera. Pravdou ale zůstává, že tu naší jedinečnou inspiraci si každý neseme stále v sobě.

S přibývajícími roky a objevujícími se zdravotními problémy mi však začalo docházet, že v pocitu klidu a vyrovnanosti hraje důležitou roli zdravé tělo. A tak začala má dráha léčitelství.

Během studia (2009 – 2012) Tradiční čínské medicíny v Praze jsem se dozvěděla, že nedostatek v dráze každého orgánu ovlivňuje konkrétní emoci (např. Plíce - smutek) a tím i naší momentální náladu. A naopak doplněním (např. krve Jater) podpoříme kromě fyzické stránky také psychickou odolnost a vyrovnanost. Objevila jsem spoustu přírodních čínských bylin, které bez vedlejších účinků dokáží harmonizovat konkrétní dráhy (tudíž působí přímo na centrum potíží), a tím nemoc efektivně a v krátké době léčí. Např. na častý zánět průdušek, který může velmi potrápit malé děti, nemá západní medicína efektivní léky, a nemoc (pokud není řádně vyležena) může skončit zápalem plic. Naopak čínská medicína tuto potíž léčí efektivně bylinami během max.1 týdne a dítě pocítí okamžitou úlevu dýchacích cest. 

V poslední době se mi však také čím dál častěji potvrzuje psychosomatická souvislost nemocí s naším právě probíhajícím životem, a proto považuji cílevědomé konání klienta za účelem vyléčení své nemoci za nezbytné pro udržení zdraví. Často je třeba podívat se na svůj život z jiného úhlu či změnit své zaběhané avšak neprospívající zvyky.

Své znalosti akupunkturních drah a bodů si v současné době (2013 – 2015) dále prohlubuji a zjemňuji výcvikem Shiatsu (japonská masáž vycházející z Tradiční čínské medicíny) v Darja Shiatsu Shool. Jsem zcela nadšená její úžasnou schopností doplňovat jednotlivé akupunkturní body, dráhy a orgány neinvazivním způsobem pouze působením tlaku prstů a váhy těla, díky čemuž dochází k diametrálnímu zlepšení psychické rovnováhy a uvolnění přirozeného proudění Qi (životní síly) v těle. Dobrá nálada a vyrovnanost, klid a soustředění se na přítomný okamžik, dokud trvá, nastartuje samoozdravný proces v těle. Všem, kdo mají zájem o preventivní udržování zdraví a tělesné i psychické rovnováhy a harmonie, musím masáž Shiatsu vřele doporučit.

Další mou láskou je kromě mých dvou krásných dětí a výše uvedených činností v poslední době  i výcvik SE (Somatic experiencing), jehož obrovské ozdravné účinky sama zakouším. Jedná se o "jeden z nejefektivnějších nástrojů pro léčení traumatu vyučovaný po celém světě. Somatické prožívání není psychoterapeutická metoda, ale velmi specifická práce s tělem a nervovým systémem. Nabízí základní přístup k porozumění a zvládání následků šoku a traumatu." Tyto traumata, kterých si každý v životě zažijeme dost, ovlivňují náš život nevídanou silou. Např. nevědomou tendencí opakovat stále stejná schémata chování, ačkoliv jsou pro nás nevýhodná, tendencí vytvářet opakující se životní situace, ve kterých se necítíme dobře, či vybírat si stejný nevyhovující typ partnera a přátel. Kroky ven z tohoto bludného kruhu Vás může provést právě SE.

Za všechny tyto zážitky a příležitosti v sebeobjevování a léčení jsem svému životu a lidem, kteří mě jimi provázejí, velmi vděčná. Život je mi velkým inspirujícím dobrodružstvím.

A nyní bych se i s Vámi ráda podělila o svoje zkušenosti a praxi jak v Tradiční čínské medicíně, tak o masáže Shiatsu a základní prvky SE. V neposlední řadě také poradím s principy zdravého stravování dle TČM a makrobiotiky či můžeme využít hlubokou relaxaci Esenciálního léčení.

Jsem členkou Komory Tradiční čínské medicíny.

CENÍK

Vstupní vyšetření TČM 120 minut 1.000,- Kč
Konzultace fytoterapie a dietetiky 30 minut 200,- Kč
Ovlivňování drah - práce s akupunkturními body 60 minut 400,- Kč
1. masáž SHIATSU s fonoforézou včetně diagnostiky TČM 120 minut 800,- Kč
Další masáž SHIATSU s fonoforézou mezi 10 - 16 hod. 90 minut 600,- Kč
Další masáž SHIATSU s fonoforézou po 16 hod. 90 minut 700,- Kč
Fonoforéza 60 minut 400,- Kč
Esenciální léčení 60 minut 400,- Kč
Léčba traumatu Somatic experiencing 60-90 minut 400-600,- Kč