Klára JEŽKOVÁ

dětská jóga s angličtinou

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK, obor Učitelství anglický jazyk – český jazyk. Absolvovala jsem Diplomový kurz Montessori pro děti ve věku 3 – 9 let. Pracovala jsem jako au-pair v Londýně, účastnila jsem se mezinárodního programu Camp America, v jehož rámci jsem pobývala ve Spojených státech a starala se o děti. Téměř 15 let vyučuji angličtinu a češtinu pro cizince, a to jak děti, tak dospělé. Cvičení jógy se věnuji zhruba 5 let.

Absolvovala jsem lektorský kurz Poweryoga Instruktor pod záštitou Energy studia Vaška Krejčíka, kurz Gravid jógy systémem Andrey Smékalové, kurz Jógy pro děti pod vedením Pavla Hájka, a v neposlední řadě kurz Dětské jógy vedený Hankou Luhanovou, autorkou projektu Lali cvičí jógu. Pracovala jsem v Rodinném a Montessori centru 4medvědi v Praze, kde jsem se mimo jiné podílela na programu „English Afternoon“ a vedla kroužek dětské jógy. Poté v Montessori školce v Berouně. V současné době pracuji jako učitelka na základní škole v Hlásné Třebáni. Mám tři děti.

Jógu jsem začala cvičit zhruba před sedmi lety. Začínala jsem s powerjógou v Energy studiu Vaška Krejčíka. Zpočátku jsem řešila pouze fyzično, jógu jsem brala jako skvělou formu protahování, kompenzaci k jízdě na kole, běhu. Fascinovalo mě, že jsem konečně našla cvičení, kdy používám své tělo coby zátěž, nepotřebuju složité posilovací stroje, nemusím poskakovat do rytmu podivné hudby před zrcadlem v sále plném cvičenek v uplých dresech. Postupem času jsem do tajů jógy pronikala více a více, začalo mě zajímat i to duchovno kolem... Udělala jsem si instruktorský kurz a začala cvičit.

Mé hodiny jsou dynamické, pokaždé jiné, šité na míru dané skupině lidí. Osobně mě jóga hodně pomohla po zdravotní stránce. Díky józe jsem prožila tři pohodová těhotenství a po porodu se vždy dala rychle do kupy. Začala jsem naslouchat svému tělu, objevila svaly, o jejichž existenci jsem neměla ani tušeni, naučila jsem se lépe dýchat, užívám si relaxaci.

Klára

>> zpět na LEKTORKY