Martina TOMÁŠKOVÁ

hatha jóga s prvky jógové terapie

K józe jsem se dostala díky své autonehodě před 13-ti lety. Byl to bod, kdy jsem se musela v životě zastavit a trochu nad sebou zapřemýšlet. Po roce cvičení jsem zjistila, že docházím do, pro mne zvláštního stavu, bylo to odpojení mého mozku a neskutečně příjemný zážitek odpočinku. Najednou jsem došla do fáze, kdy jsem se z celé hodiny jógy těšila nejvíc na relaxaci, kde jsem vypínala. Dodělala jsem si vzdělávání Hatha jógy na Českém svazu jógy u Jana a Ivany Kneislových. Získala licenci na lektorskou činnost a začala předcvičovat.

Předcvičování jsem třikrát přerušila a to vždy z radostných důvodů, byla jsem těhotná. Další radostný důvod již neočekávám, a tak se chci opět naplno věnovat tomu, co mám ze srdce ráda. 
Každé dítě mi přineslo obohacení mého života. S prvním dítětem jsem si dodělala školu Hatha jógy a prošla základním kurzem pana doktora Smíška spirální stabilizace. S druhým dítětem jsem prošla kurzem výživového poradenství u pana Martina Jelínka a třetí dítě mě přivedlo opět k tomu být mámou.

Jakou jógu vlastně učím? V základu jde o Hatha jógu, ale protože mám ráda plynulost, cvičím tedy v plynulém tempu. Veliký důraz dávám na počáteční protažení a posílení těla, aby bylo připraveno na ásany. Vycházím i z kurzu pana Smíška, ásany i průpravné cviky zaměřuji na správnou osovost páteře a správné držení těla. Každou zkušenost, kterou mám a dává mi smysl, vnáším do své lekce. 
Nyní jsem v životní fázi "žít svůj život smysluplně, abych na konci svého života nelitovala promarněných příležitostí". Tak nějak to řekl Dalajláma, já si to převzala a těším se na další smysluplné příležitosti.

Martina Tomášková

723 530 343

tomaskova.m@centrum.cz

>> zpět na LEKTORKY