Petra BRAMBOROVÁ

pilates

S pilates jsem se setkala poprvé v roce 2002, aniž bych měla tušení, co to vlastně je. Na první hodinu, jsem šla s tím, že mě nemůže přece nic překvapit, když tak dlouho cvičím aerobik J Jaký to byl omyl! Po této hodině jsem se nemohla v noci ani otočit, jak jsem cítila každý sval, i ty, které jsem ani nevěděla, že je mám. Už jsem nikdy na hodinu aerobiku nešla...

V roce 2006 jsem absolvovala kurz pilates v My pilates Academy (Balanced Body University) u Gábiny Davídkové. Až tady, po roční práci, jsem pochopila spoustu věcí. Gábina mi na začátku říkala, že až začnu cítit „další dimenzi pohybu“, je to ono. A já ji konečně našla a celé cvičení pro mě dostalo úplně jiný smysl!

Jako fyzioterapeut v Rehabilitační nemocnici Beroun jsem si udělala kurz Klappova lezení (vhodné pro léčbu skoliózy) a DNS – dynamická neuromuskulární stabilizace u Prof. Pavla Koláře, což mi mé obzory ještě rozšířilo. Nyní absolvuji kurz Spirální dynamiky a mám pocit, že jsem pomyslné „puzzle“ doplnila o poslední dílek.

V mých hodinách se setkáte s pilates okořeněné principy DNS a Spirální dynamiky. Je to úžasné cítit, jak pracují břišní svaly, jak máte protažené nohy, cítit svaly podél páteře… Strašně ráda bych tu radost z pohybu předala dál. Je přece úžasné, že máte dvě ruce a dvě nohy, kterými můžete hýbat a cítit pohyb až v konečcích prstů. Asi je to mojí profesí, ale vážím si každého dne, kdy se můžu pohybovat.

Vzdělání:

  • 1998 - 2001      3. LF UK obor Fyzioterapie
  • 2002 - 2007      ZSF JU obor Rehabilitační péče o postižené, dospělé a staré osoby
  • 2006                 Pilates – My pilates academy

Kurzy:

  • Hippoterapie (léčba koníkama – provádím ve Zvířecí pohodě v Bzové)
  • Klappovo lezení
  • DNS – Dynamická neuromuskulární stabilizace
  • Spirální dynamika – jsem v polovině

Od roku 2009 pracuji jako fyzioterapeut v Rehabilitační nemocnici Beroun, miluji jízdu na kole a na koni, přírodu, hory, čokoládu…

Těším se na vás,

Petra

>> zpět na LEKTORKY