Metoda PSYCH-K®

Radomíra GUDASOVÁ

Ceny:

  • Klasické sezení (dospělý) - 1.600 Kč / 60 minut (každá další započatá půlhodina 800 Kč)
  • Klasické sezení (dítě do 15 let) - 1.200 Kč / 60 minut (každá další započatá půlhodina 600 Kč)

Jmenuji se Radomíra a metoda PSYCH-K® se pro mne stalo vášní. Vždycky jsem věřila na lásku, zajímala se o psychologii, jsem zvídavý člověk a zajímalo mě, jak to všechno funguje. Jsem maminkou dvou úžasných bytostí a šesti ještě úžasnějších vnoučátek. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu a i má diplomová práce byla z psychologie. Vdala jsem se, díky svému manželovi jsem strávila dvanáct let v zahraničí, kde jsem vytvářela rodinné zázemí. Po návratu zpět do Česka jsem řídila rodinnou firmu. Žila jsem pro rodinu a pro své děti. V 51 letech se mi život obrátil naruby, nemohla jsem akceptovat třetí osobu ve vztahu a rozhodla se, že se rozvedu. Bylo to pro mne těžké rozhodnutí, protože se v naší rodině nikdy nikdo nerozváděl - rodinný vzorec. Začínala jsem jakoby od začátku, dospělé děti žily svůj život, rodinná firma se rozpadla. Zůstali přátelé, domov, děti.

Byla jsem zlomená, nešťastná, smutná, nesebevědomá s pocitem, že jsem prohrála. Nevěděla jsem, kde začít, a tak jsem začala hledat, kdo jsem, co v životě potřebuji a co mi dělá radost. Měla jsem krásné dětství, byla jsem obklopena láskou svých rodičů a širší rodiny, a proto jsem přesně věděla, co potřebuji znovu najít. Sebe!!! Po rozvodu jsem potřebovala vyhledat pomoc, chodila jsem k psychiatrovi, brala antidepresiva, ale po půl roce jsem se rozhodla, že takto žít opravdu nechci. Věděla jsem, že se potřebuji dostat zpátky do své síly, našla jsem pomoc psychologa, začala číst, navštěvovat různé semináře a pochopila jsem a uvědomila si, že jenom já sama mám svůj život ve svých rukou a tvořím si jej sama. Začala jsem pracovat jako privátní chůva, naplňuje mne to, má práce mi přináší radost, a tak ne čistě náhodou jsem se opět dostala k psychologii a uvědomění, jak si jako děti vytváříme filtry k okolnímu prostředí a vzorce chování a jak důležité je prostředí, které nás obklopuje. Nastoupila jsem cestu svého osobního rozvoje, uvědomovala jsem si, kde jsou mé životní limity, nacházela jsem si svá traumata, své bolesti a začala je léčit. Vyzkoušela jsem mnoho psychologických metod - rodinných konstelací, metody EFT, NLP, hypnózy, pozitivního myšlení, terapie impact. Fungovalo to, ale na můj vkus velmi pomalu... Celou tu dobu mi šla v hlavě myšlenka "Přece musí existovat něco, co uleví člověku rychleji a efektivněji." A tak, kdo hledá najde... dostaly se mi do cesty knihy a semináře Joa Dispenzi, Gregga Bradena, Bruce Liptona, Eckharta Tolleho, Louise HAY, Davida Deidy, Bradley Nelsona a dalších... otevřelo se mi znovu srdce a mysl a já věděla, kam vede má cesta.

Metoda PSYCH-K®

Zkratka PSYCH-K® pochází z angličtiny, správně se vyslovuje "sáj kej" a v překladu znamená "klíč k mysli".

PSYCH-K® vznikla v roce 1988 a jejím zakladatelem je Rob Williams. On sám se za autora techniky nepovažuje, říká o ní, že mu přišla darem. Dlouhá léta ji používal pouze sám pro sebe a své klienty. Až do chvíle, kdy se setkal se světově proslulým buněčným biologem a průkopníkem epigenetiky, Dr. Brucem Liptonem (autorem bestsellerů Biologie víry a Líbánkový efekt). Osudový okamžik jak pro Roba, tak pro samotné PSYCH-K. Z doktora Liptona se stal nadšený propagátor metody a teprve díky němu se o této účinné technice dozvěděl celý svět. V České republice není zatím tak známá, jak by si zasloužila, ale já pevně věřím, že si v krátké době najde cestu k mnoha lidem, kteří touží udělat ve svém životě změny.

Tato metoda se řadí do "energetické psychologie".

Podle nejnovějších výzkumů biologie nemoce nevycházejí z genetiky, ale z mysli. Často jsou to podvědomé programy, které prostupují několika generacemi v rodině. Na základě testu podvědomí najdeme a zvědomíme příčinu nemoci a zjistíme, jaké vzorce chování to zapříčiňují. Jaké vzorce zapříčiňují vysoký tlak, lupenku, atopický exém, alergie, nemoce srdce, diabetes, obezitu apod.

Jak proces funguje?
Celý proces změny je vědomý a je řízen moudrostí /signály/ našeho těla - podvědomí, nadvědomí. Při procesu používáme svalový test. Svalový test funguje jako jakýkoliv jiný reflex spojený s autonomním nervovým systémem (neboli automaticky naprogramovaným nervovým systémem). Každý reflex je spojen s tímto systémem. Při procesu změny dosáhnete stavu "whole-brain" (stav celého mozku), dochází tedy k efektivní spolupráci obou hemisfér. Životní zkušenosti při reakci na specifické situace často způsobí dominanci jedné hemisféry nad druhou. Je to jednoduchý, ale velmi efektivní proces, jak přeprogramovat software naší mysli, kdy dojde k propojení obou hemisfér. Váš mozek se tak dostane, obrazně řečeno do svého základního nastavení. Je prokázáno, že až 70% procent našich podvědomých programů je negativních, omezujících a limitujících.

Při procesu dochází ke změně bez vyvolávání situací, které nám bloky vytvořily, takže žádné traumatické vracení se do minulosti.

Metoda PSYCH-K® funguje na principu epigenetiky, čili vychází z předpokladu, že dědičné jsou nikoliv nemoci, ale informace v buňkách na základě vzorců chování a převzatých přesvědčení od rodičů.

Pokud změníme svou mysl, změníme i svou vnitřní biologii.

Co lze pomocí metody PSYCH-K® řešit:

  • změnu nefunkčních (sabotujících) přesvědčení a programů na nové, podporující nastavení
  • transformaci strachů (fobie)
  • změnu vzorců chování
  • transformaci psychických stavů (strachy, úzkosti, panické ataky, syndrom vyhoření, neurózy, atd.)
  • zpracování traumat minulých i budoucích
  • různé zdravotní potíže (od nespavosti, únavy, přes chronické potíže jako jsou zažívací potíže, autoimunitní choroby, neplodnost, atd.)
  • změnu vnímání stresových situací a uvolnění stresu
  • opakující se vzorce ve vztazích (partnersých, pracovních, rodinných)